Αγαπητοί & αγαπητές!

Το Τμήμα Σχολικών Δραστηριοτήτων Δ.Δ.Ε. Φωκίδας σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της ψυχοκοινωνικής Υγείας Π.Ε. Φωκίδας «Διαδρομή»

διοργανώνει διαδικτυακή συνάντηση

τη Δευτέρα, 13 Φεβρουαρίου 2023, ώρα 6.00 μμ,

για να ενημερωθούν οι εκπαιδευτικοί που υλοποιούν τα εργαστήρια δεξιοτήτων ή σχετικά προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων
για τις δράσεις, τα προγράμματα και τις επιμορφώσεις που υλοποιεί η «Διαδρομή» και τους τρόπους που μπορεί να τους υποστηρίξει στο έργο τους.  .

Στην ενημέρωση θα γίνει σύντομη παρουσίαση των εκπαιδευτικών προγραμμάτων, που η δομή υλοποιεί στη σχολική κοινότητα, για εκπαιδευτικούς, γονείς και  μαθητές, όπως:

>>>> Ομιλίες  ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης σε θέματα εξαρτήσεων, σχολικού εκφοβισμού, έμφυλων στερεοτύπων, κλπ

>>>> μικρής ή μεγάλης διάρκειας παρεμβάσεις πρόληψης των εξαρτήσεων και του σχολικού εκφοβισμού,

>>>> εργαστήρια προσωπικής και επαγγελματικής ενδυνάμωσης των εκπαιδευτικών,

>>>>εργαστήρια με μαθητές/τριες στο πλαίσιο υποστήριξης των εκπαιδευτικών που υλοποιούν  εργαστήρια δεξιοτήτων και σχετικά προγράμματα αγωγής υγείας.

Οι εκπαιδευτικοί, που ενδιαφέρονται, μπορούν να συμμετέχουν μέσω webex, με πρόσβαση από τον ηλεκτρονικό σύνδεσμο

Δεν απαιτείται προεγγραφή

Για οποιαδήποτε πληροφορία επικοινωνήστε με το Τμήμα Σχολικών Δραστηριοτήτων ΔΔΕ Φωκίδας (2265079093, politist@dide.fok.sch.gr)

Με εκτίμηση,